Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/pravo643/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

4 МІФИ ПРО ПЕРЕВАГИ ШТАТНОГО ЮРИСТА

4 міфи про штатного юриста

Міф 1. Штатний юрист краще орієнтується в справах фірми ніж юрист «зі сторони»

Дійсно, штатний юрист краще розуміє чим сьогодні живе компанія: за ним закріплено робоче місце, і він може щодня спілкуватися з колегами. В свою чергу, юриста «зі сторони» необхідно попередньо ознайомити із станом справ. Але по-справжньому кваліфікованому фахівцю достатньо лише необхідного мінімуму інформації для того, щоб проаналізувати ситуацію. Тому перебування в штаті компанії не може бути визначальною перевагою для оцінки шансів юриста вирішити те чи інше питання.

Разом з тим, на практиці трапляються випадки коли штатний юрист (тут маємо застерегтися від категоричних узагальнень), ставши важливим та незамінним для фірми, починає «зливати» інформацію «доброзичливцям». Викрити такі дії досить складно, і тому власникам компанії завжди варто пам'ятати про ймовірність ризику «лояльності».

Міф 2. Штатний юрист несе відповідальність за свою роботу перед керівництвом

Справжнісінький міф! Штатний юрист, фактично, ніякої відповідальності не несе – він тільки може побоюватися звільнення (якщо зарплата у нього достатньо хороша). Згідно з трудовим законодавством, працівник може нести матеріальну відповідальність у вигляді середньомісячної зарплати, або ж отримати дисциплінарне стягнення. Але знову ж, довести провину юриста за зірвану угоду, або програш у суді – дуже непросто.

Що ж до співпраці з юридичною компанією, то тут так само складно говорити про її повну грошову відповідальність, оскільки супутніх факторів таких подій дуже багато, і не всі вони піддаються контролю. Але важелем впливу, який постійно стимулює юридичну компанію до відповідальності перед клієнтами, завжди залишається репутація в бізнес-колах.

Хороша репутація напрацьовується роками, а зіпсувати її досить просто, особливо якщо юридична компанія є публічною, веде активну маркетингову політику та орієнтується на розвиток.

Міф 3. «У моїй фірмі працює справжній професіонал!»

З цим твердженням ми можемо погодитися, але також лише частково.

Під час роботи в компанії перед штатним юристом поступово формується типове коло завдань, які він виконує з прийнятним рівнем ефективності. Проте через рутинну роботу з часом втрачається вправність швидко мобілізуватися для вирішення нових завдань – особливо коли представництво інтересів компанії не вимагало участі в судах. І тому нове завдання, новий напрямок роботи підприємства стають несподіваними для корпоративного юриста, оскільки засобів вирішення нової проблеми за короткий час він може просто не знайти.

Що стосується співпраці з юридичною компанією, то тут необхідно зазначити, що перебуваючи в постійному спілкуванні з судом і вирішуючи різноманітні завдання, юристи компанії завжди залишаються в курсі подій. Звичайно, кожен із них спеціалізується у своєму напрямку права, але командна робота з фахівцями інших спеціальностей створює потужний потенціал для вирішення більшості правових завдань. Тому нові питання юридичну компанію не лякають – над їх вирішенням працює ціла команда професіоналів.

Міф 4. Співпраця з юридичною компанією обходиться надто дорого

Юридичні послуги коштують недешево лише коли мова йде про абонентське обслуговування елітного або великого бізнесу. В дійсності необхідно розуміти, що і реальний сектор, і професійні юридичні компанії працюють в одних економічних реаліях, і тому змушені знаходити порозуміння в цінових питаннях.

Так, вартість базового пакету послуг, які пропонує наша компанія «ПравоГруп», не перевищує витрат на утримання в штаті досвідченого юриста.

Також зважте, що «дешевий» юрист обходиться значно дорожче, бо невірне вирішення проблеми згодом «вдаряє в копієчку». І справа не в тому, щоб просто витратити на замовлення юридичних послуг більше, а в тому що лише професіонали гідно оцінюють свої знання і досвід. Недостатньо лише прочитати всі «проблемні» статті в Інтернеті – необхідно мати особистий досвід і знання для того, щоб забезпечити не тільки прийняття правильного рішення, але і його ефективну реалізацію.

А що стосується поточної діяльності підприємства, то завчасно передбачити можливі неприємності, щоб зуміти уникнути їх, неможливо. Але з будь-якої ситуації завжди є, щонайменше, два виходи, і кожен з них може здаватися, на перший погляд, прийнятним. Проте виключно компетентний і досвідчений юрист може підказати найвигідніший шлях.

Детальнішепро умови надання пакетних юридичних послуг читайте на сторінці"Юридичне абонентське обслуговування (аутсорсинг).