Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/pravo643/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

Штраф за ЄСВ

Міндоходів у листі від 28.08.2013 р. № 16331/7/99-99-22-01-03-17/1008 відповіло на таке запитання: яким чином податківці штрафують за перевищення ліміту готівкових розрахунків?

Порушення обмеження готівкових розрахунків податківці виявляють шляхом порівняння фактичних витрат платників готівкових коштів (за документами) за придбані товари (роботи, послуги) за конкретним розрахунком з обмеженнями, що діють. За необхідності можуть здійснюватися зустрічні перевірки підприємств (підприємців). Податківці порівняють дані (за сумами і строками) відповідних касових документів платників і отримувачів грошових коштів.

У листі зазначається, що якщо готівкові розрахунки підприємства (підприємців — навіщо їх назвали тут, залишається загадкою) перевищують установлену граничну суму, то надлишкова їх сума додається розрахунково до фактичних залишків готівки у касі платника одноразово (того дня, коли було здійснено цю операцію), а отримана сума порівнюється із затвердженим лімітом каси.

Від себе зауважимо: висновки податківців були дійсно актуальними на дату видання листа (тобто на 28 серпня 2013 р.). Водночас із 1 вересня правила готівкових розрахунків змінилися. Тому і зазначені висновки вже втратили актуальність.

Нагадаємо, що із зазначеної дати суми перевищень готівкових розрахунків не додаються до залишків готівки у касі.

Замість цього в КУпАП з’явилася ст. 16315 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 8, с. 40). Цією статтею за порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), в тому числі за перевищення граничних сум розрахунків готівкою, передбачено штраф у розмірі від 100 до 200 нмдг (1700–3400 грн), а при наступних таких порушеннях, допущених особою протягом року, розмір штрафу становитиме вже 500–1000 нмдг (8500–17000 грн.).

Зазначений адмінштраф застосовується до винних у таких порушеннях посадових осіб юросіб і до приватних підприємців.

Детально про обмеження готівкових розрахунків читайте у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 74, с. 16

"НІ" - адмінштрафу за ЄСВ

Штраф за ЄСВ

Пенсійний фонд вважає, що для притягнення до адмінвідповідальності фізичних осіб — підприємців за статтями 1651 і 18823 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) немає підстав (лист від 25.06.2013 р. № 16243/09-10).

Нагадаємо, що цими статтями передбачене накладення штрафу на посадових осіб за:

1) порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (ст. 1651 КУпАП);

Детальніше: "НІ" - адмінштрафу за ЄСВ

Реєстрація зміни адреси

Реєстрація зміни податкової адреси

Міндоходів на своєму офіційному сайті нагадало підприємцям-єдиноподатникам, що при зміні прізвища, імені, по-батькові фізичної особи або серії та номера паспорта потрібно подати відповідну заяву.* Також заява подається у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів такої діяльності.

Платники єдиного податку І та ІІ груп у випадку зміни своєї податкової адреси, місця провадження господарської діяльності, видів такої діяльності заяву подають не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

Детальніше: Реєстрація зміни адреси

Звітність за формою №1-ДФ

Реєстрація ПП у м. Вінниця

Міндоходів на своєму офіційному сайті нагадало податковим агентам про їх обов’язок подати податковий розрахунок за формою № 1ДФ.

Податкові агенти повинні подавати податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб — платників податку, а також суми утриманого з них ПДФО (тобто Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ). Форму податкового розрахунку та Порядок його заповнення затверджено наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1020.

Такий розрахунок подається до органу Міндоходів за місцем розташування податкового агента у строки, встановлені для податкового кварталу (п.п. «б» п. 176.2 Податкового кодексу України).

Детальніше: Звітність за формою №1-ДФ

Державна реєстрація прав!

Держреєстрація речових прав та обтяжень

Нагадаємо, що з 01.01.2013 р. скасовано державну реєстрацію договорів. На заміну їй прийшла державна реєстрація речових прав* на нерухоме майно (зокрема, земельні ділянки, будівлі, споруди, приміщення тощо) та їх обтяжень. Її правове значення полягає в тому, що відповідне право вважається таким, яке виникло, лише з моменту його держреєстрації (докладно про держреєстрацію речових прав див. у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 43, с. 4).

З метою приведення законодавства у відповідність до зазначеної норми Законом України від 04.07.2013 р. № 402-VII внесено зміни до Земельного, Сімейного, Цивільного кодексів України

Детальніше: Державна реєстрація прав!

Нові умови торгівлі пестицидами

Нові умови торгівлі пестицидами

Мінагрополітики наказом від 17.07.2013 р. № 439 затвердило Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) (далі — Ліцензійні умови).

Цей документ визначає організаційні, кваліфікаційні та особливі вимоги. Ліцензійні умови обов’язкові для виконання при провадженні господарської діяльності з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин).

Нагадаємо, що органом ліцензування торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) є Мінагрополітики* (див. п. 8 Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою КМУ від 14.11.2000 р. № 1698).

Детальніше: Нові умови торгівлі пестицидами

Зміна назви платника ПДВ

Ситуація: підприємство — платник ПДВ змінило своє найменування 30.04.2013 р. (дата державної реєстрації змін до установчих документів). При цьому нове свідоцтво платника податку на додану вартість (далі — Свідоцтво) видано 20.05.2013 р., і ця дата є датою анулювання старого Свідоцтва.

Міністерство доходів і зборів України роз’яснило, що у цій ситуації платник у період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва повинен зазначати у податкових накладних одночасно нове та попереднє своє найменування(лист від 17.07.2013 р. № 12232/7/99-99-19-04-02-17).

Детальніше: Зміна назви платника ПДВ

Застосування ставки з ЄСВ

Пільгова ставка ЄСВ для інвалідів

Мінсоцполітики України роз’яснило, що «інвалідну» ставку ЄСВ* у розмірі 8,41% роботодавець може застосовувати не раніше дня отримання довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (лист від 12.07.2013 р. № 3204/0/10-13/039).

Нагадаємо, що відповідно до ч. 13 ст. 8 Закону № 2464** для підприємств, установ та організацій, у яких працюють інваліди, ставка ЄСВ установлюється в розмірі 8,41% на суму нарахованої заробітної плати; винагороди за цивільно-правовими договорами для працюючих інвалідів.

Детальніше: Застосування ставки з ЄСВ

Ліміт на готівкові розрахунки

Обмеження на готівкові розрахунки

Нацбанк нагадав, що з 1 вересня 2013 року вводяться обмеження на готівкові розрахунки фізичних осіб між собою та з підприємствами (підприємцями) (лист НБУ від 16.08.2013 р. № 11-116/2874/10064).

Пов’язано це з тим, що з 23.07.2013 р. набрала чинності постанова Правління НБУ від 06.06.2013 р. № 212, згідно з якою з 1 вересня 2013 року:

  • готівкові розрахунки між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не мають перевищувати 150 000 гривень;
  • фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більше 150 000 гривень;
  • гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня становить 10 000 гривень (ця сума залишилася незмінною).

    Детальніше: Ліміт на готівкові розрахунки


Notice: Array to string conversion in /home/pravo643/public_html/components/com_content/models/articles.php on line 127

Notice: Array to string conversion in /home/pravo643/public_html/components/com_content/models/articles.php on line 127