Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/pravo643/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

Зміна назви платника ПДВ

Зміна назви платника ПДВ

Ситуація: підприємство — платник ПДВ змінило своє найменування 30.04.2013 р. (дата державної реєстрації змін до установчих документів). При цьому нове свідоцтво платника податку на додану вартість (далі — Свідоцтво) видано 20.05.2013 р., і ця дата є датою анулювання старого Свідоцтва.

Міністерство доходів і зборів України роз’яснило, що у цій ситуації платник у період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва повинен зазначати у податкових накладних одночасно нове та попереднє своє найменування(лист від 17.07.2013 р. № 12232/7/99-99-19-04-02-17).

Дійсно, цю норму закріплено у п. 4.3 розділу IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 07.11.2011 р. № 1394. Згідно з цим пунктом у період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого Свідоцтва. Водночас, якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи і такі зміни не пов’язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу чи перетворення, то такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування.

Якщо ж платник цього не зробить, то, на думку контролерів, таку податкову накладну можна буде включити до податкового кредиту лише з одночасним поданням відповідної скарги.

Що ж стосується складання податкових накладних вже після початку дії нового Свідоцтва, то в них платник повинен зазначати реквізити нового Свідоцтва.

Джерело: http://nibu.factor.ua/ukr/news/news.html?id=8118


Notice: Array to string conversion in /home/pravo643/public_html/components/com_content/models/articles.php on line 127

Notice: Array to string conversion in /home/pravo643/public_html/components/com_content/models/articles.php on line 127