Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/pravo643/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

Підприємство «без печатки» - оцінка адвоката

печатка підприємства

Ми не втомлюємося повторювати, що нинішня влада робить все для того, щоб жити та вести справи в Україні стало зручніше. Однією з таких оптимізацій стало скасування зобов’язання суб’єкта господарювання мати власну печатку. Ця ініціатива знайшла нормативне закріплення в Законі України від 15.04.2014 р №1206-18.

Оцінюючи наслідки законодавчої новели за минулі 8 місяців за інформацією в Єдиному реєстрі судових рішень, ми не знайшли жодного спору, пов’язаного із визнанням договору без печатки не дійсним, або за фактом перевищення повноважень чи зловживання. Все ж, враховуючи короткий строк дії законодавчої норми, рекомендувати клієнтам юридичної компанії «ПравоГруп» (м. Вінниця) відмову від використання печаток – шляхом внесення відповідних змін в установчі документи, не поспішаємо.

Втім, кожна ситуація індивідуальна, тому наведемо обставини за яких відмову від печатки Ваш юрист може рекомендувати як доцільну:

  • для унеможливлення зупинки роботи підприємства шляхом фізичного заволодіння печаткою третіми особами (наприклад, у разі рейдерського захоплення або втрати печатки);
  • для уникнення можливих конфліктів при передачі печатки від попереднього підписанта новопризначеному;
  • для оптимізації договірної роботи, у разі якщо підписантів на підприємстві декілька, і укладання договору в одного з них часто зривалося внаслідок перебування печатки в іншого.

Оцінка потенційних ризиків у роботі з контрагентами без печатки, загалом, урівноважується аргументами «за» і «проти». З одного боку, печатка є підтвердженням правомочності підписанта, але з іншого боку, будь-хто може незаконно присвоїти собі такі повноваження підробивши печатку – внаслідок доступності технологій їх виготовлення.

Тому в будь-якому разі, перед укладанням договору необхідно перевіряти документи протилежної сторони та повноваження підписанта – за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який знаходиться у вільному доступі за адресою.

Коротке керівництво з перевірки контрагентів за даними державних реєстрів Ви можете знайти на сайті юридичної компанії «ПравоГруп» (м. Вінниця) - "Як перевірити контрагента".Повернутися на головну сторінку сайту «Адвокат в м. Вінниця, юридичні послуги ».


Взнати більше про послуги юридичної компанії «Правогруп» в м. Вінниця та Вінницькій області: