Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/pravo643/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

Як перевірити контрагента (потенційного партнера)?

Як самостійно перевірити партнера

Впровадження мережевих технологій привносить багато нового в життя сучасної людини, а також відчутно впливає на якість надаваних адміністративних і юридичних послуг. Суспільство хоча і засуджує та побоюється деяких наслідків «інформатизації», але, в цілому, приймає їх. Чого тільки варті дискусії на теми «світового уряду», «електронного концтабору» і т.п.?!

Але як би там не було, використання мережевих технологій в організації взаємодії держави та громадянина створює нові можливості.

Зокрема, скористатися ними можна в інтересах бізнесу для перевірки потенційних контрагентів (потенційних партнерів). Тож, розглянемо мережеві ресурси і якість інформації, яку можна отримати.

1. Ресурс Єдиного Державного Реєстру Підприємств і приватних осіб-підприємців (ЄДР / ЄДР): http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html - відомості про стан юридичної особи або ФОП - діє, не діє чи перебуває на стадії закриття, основні дані про державну реєстрацію, організаційно-правову форму і т.п.

Пошук здійснюється за назвою юридичної особи (імені ФОПа), ІДН чи ЄДРПОУ.

Зверніть увагу: щоб на екрані з'явилася форма пошуку необхідно поставити «галочку» в рядку «Згідно з умів пошуку в ЄДР».

Користь від такої інформації для укладання угоди пряма: можна перевірити контрагента (потенційного партнера) в тому, що це - не фірма-одноденка (за часом реєстрації), дізнатися дані про засновників, адресу.

2. База даних Державної фіскальної служби України: http://sfs.gov.ua/businesspartner - відомості про те чи знаходиться компанія на обліку в органах доходів і зборів, і чи має податковий борг на момент перевірки.

На мою думку, досить цінна інформація - дотримання податкового законодавства свідчить про дисципліну контрагента. У кожному разі, якщо існує податковий борг, то потрібно добре подумати чи варто довіряти такому «партнеру».

3. Ще одна база даних Державної фіскальної служби України: http://sfs.gov.ua/reestr - тут можна перевірити свого потенційного партнера за даними реєстру платників ПДВ.

4. База даних Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua – за назвою юридичної особи, імені ФОП можна перевірити чи пред'являлися господарські спори потенційному партнеру. Користуючись реєстром необхідно пам'ятати, що не завжди судовий секретар вказує в судовому рішенні найменування сторін спору (якщо це не державна установа) - напевно, це багато в чому це залежить від його особистої мотивації. Але все ж, важливішою є сама ймовірність отримати таку інформацію абсолютно безкоштовно.

5. База даних Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів: http://rnb.informjust.ua - дозволяє перевірити справжність довіреностей і правоустановчих документів, засвідчених нотаріусом.

Користуватися базою даної потрібно таким чином.

На сторінці пошуку ввести серію (наприклад, «ВЛА») і номер бланка (наприклад, «123 456») нотаріального документа - вони знаходяться в правому нижньому кутку на лицьовій стороні бланка у вигляді QR-коду; натиснути кнопку пошуку.

Проаналізуйте отримані результати: 1) чи внесено інформація про документ до реєстру; 2) чи відповідає код використання бланка виду документа, який Ви перевіряєте (наприклад, 7 - довіреність; 1 - договір відчуження нерухомого майна; тощо); 3) особливо уважним потрібно бути до кодів діапазону від «21» до «25», які вказують на те, що бланк зіпсований, вкрадений, дефектний (і тому не використовувався), тощо.Як самостійно перевірити партнера

Сподіваюся, що наведена інформація виявиться для Вас корисною, і попередить певні комерційні ризики. Також нагадую, що для здійснення професійної перевірки контрагента (потенційного партнера) Ви можете звертатися до послуг «ПравоГруп» - юридичної компанії у м. Вінниця та Вінницькій області.

З найкращими побажаннями, Св. ГлівінськаПовернутися на головну сторінку сайту «Адвокат в м. Вінниця, юридичні послуги ».


Взнати більше про послуги юридичної компанії «Правогруп» в м. Вінниця та Вінницькій області: