Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/pravo643/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

Чи потрібна адвокату зухвалість?

Адвокат по семейным делам

Складно розібратися в тому, що ж насправді призводить подружжя до рішення «розлучитись». На мою думку, матеріальна сторона не завжди грає «першу скрипку», адже багато хто просто втомлюються терпіти, любити, прощати; можливо через реальні, або уявні образи; трагедії, або просто побутові негаразди. В будь-якому разі сатисфакції сторони шукають у захисті своїх майнових інтересів, які, за звичаєм, і складають матеріальний зміст шлюборозлучних процесів.

Ось і випадок, про який хочу Вам сьогодні розповісти, не був винятком.

Після 12 років подружнього життя Він та Вона хочуть розлучитися. Вона була «берегинею вогнища». Він - «добувачем», і швидко освоївся зі статусом «виняткового» та «незаперечного» авторитету. Але взаємини були побудовані на любові, і вони добре жили разом.

Одного разу дружина спробувала відкрити свій бізнес. «Стартап», природно, фінансував люблячий і щедрий чоловік. Але, на жаль, криза 2008-2009 років прирекла на невдачу цю ініціативу.

Коли між закоханими пробігла «чорна кішка», колишній чоловік почав вимагати назад всі кошти, інвестовані колись у свою «прекрасну половину». Але в зв'язку з тим, що справа не пішла, і віддавати було нічого, задовольнити його домагання «по-хорошому» не було можливості. Та й чи обґрунтовані вони після стількох років спільного життя?

Так чи інакше, питання про розділ майна вирішувався в судовому порядку, в якому я як адвокат у сімейних справах представляла інтереси колишньої дружини.

Сам чоловік, його представник, звичайно, були більш ніж переконливі в своєму прагненні довести обґрунтованість домагань, але, як правило, в сімейних справах судом враховуються також мотиви розлучення. Як не дивно, але після виступу це питання залишалося «чорною плямою» в позиції «чоловічої» сторони.

Тож мені потрібно було прояснити і для себе, і для суду головну причину розлучення.

На моє природне запитання: "Чому?", - чоловік вибухнув обуренням, яке виражався «не те щоб» в різноманітті справедливих докорів, а в уривчастих і плутаних фразах-звинуваченнях, які супроводжувалися багряними відлисками озлобленої фізії та войовничим блискотінням очей. Схоже, що в залі суду ось-ось міг вибухнути ординарний «кухонний» скандал ...

Як краще було повестися в такій ситуації?

Спробувати переконати чоловіка, розкривши очі на точку зору «другої половини»? Але приналежність до слабкої статі в такому питанні навряд чи сприяла здобуттю згоди, а скоріше, навпаки - за відомим принципом «солідарності» обох статей...

Спробувати сперечатися і показати суду, що його звинувачення безпідставні? Але це означало б такою ж нерозумною виглядати в очах суду - оскільки аргументи обох сторін складно було назвати конструктивними...

Спробувати заспокоїти та «згладити» гострі кути? Але це означало б «втратити обличчя», тому що якщо поступаєшся, виправдуєшся - значить «винен»!..

Тому єдине, що залишалося - уникнути непотрібного конфлікту, але при цьому висловити навіть не в словах, а в інтонації людське погодження з тим, що і Він має право на обурення, «справедливо накопичене» за весь час спільного життя, в якому, як відомо, буває різне.

Але виявилося, що більше нічого й не потрібно було робити! Коли пристрасті вщухли, чоловік відчув себе ніяково через те, що «розійшовся» при сторонніх, розслабився завдяки тому, що і його, нарешті, почули...

Загалом, коли мова зайшла про гроші, позичених дружині, перед нами стояв той же чоловік, що і кілька років тому - заслужено задоволений собою за те, що в змозі забезпечити свою дружину, і фінансово підтримати її комерційні починання. Тому на питання: «Яку суму Ви передали?», «Чи вимагали розписку, і чому ні?», «Чи вважаєте Ви, що колишня дружина досі винна ці гроші?», «Чи маєте Ви майнові претензії до колишньої дружини? », - добродушно, сповнений внутрішнього благородства і гідності відповів, що розписки не вимагав, а просто подарував їй ці гроші, бо не очікував, що вони повернуться,.. що майнових претензій не має.

І це була наша перемога!

Не знаю, пошкодував він про свої словах відразу ж, або захоплений почуттям, дійсно все пробачив, але в суді було зафіксовано: «... майнових претензій не маю ...», - і ці слова стали визначальними за результатами засідання.

Таким чином, «психологічна розвідка боєм» сприяла тому, що внутрішнє напруження і протест були зняті, колишній чоловік подолав спрагу помсти, і в судовому засіданні став тим же доброзичливим чоловіком, яким і був усі ці роки.

... Серед деяких моїх клієнтів існувала помилкова думка про те, що зухвалий адвокат у сімейних справах - найкращий вибір: його "палка" промова - може звучати авторитетніше, і тому аргументи краще сприймаються слухачами; натиск і агресія (в хорошому сенсі слова) - є визначальною силою, яка руйнує захист опонента. Звичайно, можна перебільшуючи сказати, що в протистоянні таких адвокатів перемагає той, «хто кого перекричить». Але якщо серйозно, то треба віддати належне їх бійцівським якостям.

Що потрібно робити, якщо в засіданні зіткнешся саме з таким типом процесуальної стратегії? Потрібно вміти долати будь-які перешкоди, і, як показав вище описаний випадок, перемагати своїх опонентів, перетворюючи їх слабкості і достоїнства в свої переваги! Адже в протилежному випадку залишається місце для припущення, що в сімейних справах протистояння адвокатів, які намагаються перемогти один одного діючих прямим натиском, мало б другий результат.Повернутися на головну сторінку сайту «Юридичні послуги в м. Вінниця».


Дізнатися більше про послуги юридичної компанії "Правогруп" в м.Вінниця та Вінницькій області: